Nie ufaj obcym osobom w sieci

Nie ufaj obcym osobom w sieci! Takie hasło jest bardzo popularne i warto wziąć je naprawdę do serca. Mowa jest tutaj nie tylko o dzieciach, które nie ma co się oszukiwać - są bardzo łatwowierne. Również dorośli powinni wykazać się należytą ostrożnością, aby nie zaszkodzić sobie oraz osobom bliskim.

Uwaga na oszustów! Nie ufaj obcym osobom w sieci

Na skrzynkach e-mail, jak również przy pomocy specjalnych, internetowych komunikatorów, często otrzymuje się wiadomości od oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Jeżeli ktoś otrzymał taką informacje, jaka pochodzi z nieznanego źródła, powinien ją skasować. Całkiem możliwe, że ma się bowiem do czynienia z kimś, kto podaje nieprawidłowe wiadomości lub też rozsiewa wirusy, które mogą na komputerach, laptopach, a nawet na smartfonach wyrządzić ogromne szkody.

Uważaj na znajomości w Internecie

Dobrym przykładem są romantyczne historie. Dwie strony poznały się na czacie, czy też na forum randkowym. Znajomość kwitła. Jedna ze stron zadurzyła się bardzo mocno, a druga? On/ona zaczęli naciągać na pieniądze. Oj, niech takie historie będą naprawdę realnym przykładem dla wszystkich.

Nie podawaj żadnych danych obcym osobom

Nigdy! W żadnym wypadku. Nawet, jeżeli komuś się wydaje, że rozmawia z dobrze znaną osobą. Przecież tak dużo mówi się o włamaniach na konta. I nie jest to żaden fake news, ale realne i prawdziwe historie. Czy ktoś naprawdę chciałby w przyszłości dowiedzieć się, że jego dane osobowe zostały wykorzystane do zaciągnięcia kredytu na dużą kwotę?

Komentarze